KICSI kosárlabdás oldala

A miskolci sportiskola kosáredzéseire járok,itt láthatjátok a csapatomat, az edzésmunkámat,a meccseimet és az eredményeimet

2011.május 14.-én 9.00-tól, a Fráter gimnáziumban játszunk (MISI Aprómacik) a kengurú bajnokság "A" csoportjában lévő Tiszaújváros és Eger fiúcsapata ellen.

2011.május 15.-én pedig Egerbe utazunk a gyerek csapattal,a nyíregyházi és az egri fiúk ellen játszani.

--------------------------------------------------------------------------------------------2011.05.07-08.-án Majális Kupa volt a miskolci Egyetem sportcsarnokában.

Szombaton reggel 8.00-kor játszottunk a Dsc-Si-vel,és 36-25-re nyertünk.Pontszerzőink:Jázmin-12,Kicsi-7,Laura-5,Nóra-4,Réka-4,Bogi-4,Lili-1,Juli-1.

16.00-kor pedig a Mezőberény ellen,akiket 60-22-re vertünk meg. Pontszerzőink:Kicsi-21,Jázmin-18,Nóra-7,Zsófi-5,Laura-4,Juli-2,Bogi-2,Réka-1.

Vasárnap 8.00-kor a Kecskeméttel zártuk a csoporton belüli meccseket.53-20-ra nyertünk. Pontszerzőink:Kicsi-11,Jázmin-11,Gréta-6,Zsófi-6,Réka-5,Juli-5,Nóra-4,Kira-3,Léda-2.

Sikerült tehát megnyernünk a csoportmeccseket,így a döntőben az első helyért játszhattunk a Kassa csapata ellen. Sajnos 24-43-ra kikaptunk. Mindent megtettünk,de nagyok voltak és ügyesek. Pontszerzőink:Kicsi-6,Zsófi-5,Nóra-4,Réka-3,Gréta-2,Juli-2,Kira-1,Jázmin-1.

A kupa ALL STAR csapatába én kerültem be,a csapat legjobb játékosa Jázmin, a csapat leghasznosabb játékosa pedig Gréta lett.

Jó buli volt!!!

2011.04.09.-én játszottam előszőr az új /harmadik/ csapatomban,a 2001-es lányokkal.

Előszőr a 2000-es miskolci lányokkal játszottunk,akik ellen 32-24-re nyertünk.Ügyesek voltak a nagyok,csak kevesen voltak és elfáradtak a végére.Az első negyedben játszottam, Kis Angelikával dolgoztam össze,akivel jól kiegészítjük egymást. Gyors,ügyes és nagyon magas.Jó passzokat ad és a kapott labdákkat sem hagyja veszni. Még nem tudtam az igazi formám megmutatni,mert meg kellett szoknom az új csapatot,de mindent megtettem.

Pontszerzőink:Kicsi-8,Eszter-8,Angi-7,Luca-3,Karina-3,Orsi-1,Dóra-1,Panna-1

A második meccset a tiszaújvárosi fiúk ellen játszottuk. Ők az "A"-ból estek le,de ellenük is sikerült nyerni,35-31-re.Az első és utolsó negyedben játszottam és jobban ki tudtam bontakozni,mint az első meccsen. 6 kosarat dobtam rögtön az elején,így az Angi kosarával együtt 14-4-re elhúztunk.A második negyedben 5 pontot,a harmadikban további 4-et hoztak fel a fiúk,így az utolsó negyed előtt csak egy ponttal vezettünk.De sikerült 10 pontot dobnunk a fiúk 7 pontja ellen,így nyertünk.

Pontszerzőink:Kicsi-17,Angi-8,Luca-4,A.Panna-1,B.Panna-1,Mirtill-1,Karina-1,Eszter-1

------------------------------------ -------------------------------------------------------2011.03.27.-én Nyíregyházán lejátszottunk meccseket az "A" csoportos Debrecennel és Nyíregyházával. Sajnos mindkét meccset elvesztettük,de még az ellenfél is elismerte,hogy nagyon kitettünk magunkért. És valóban hihetetlenül izgalmas meccsek voltak.

Először a Debrecen ellen játszottunk.Lerohantak minket az első negyedben és 13-2-re húztak el.Próbáltunk ellenállni,de végig megmaradt a különbség.10-6,13-6 és16-4 lett a többi negyed végeredménye,így a büntetőkkel 56-23-ra kaptunk ki.

Pontszerzőink:Réka-7,Nóri-5,Kicsi-3,Jázmin-2,Zsófi-2,Dorina-1,Adrienn-1

A nyíregyházi fiúk következtek(akik előtte megverték a Debrecent).Az első meccsen tanulva,még jobban hajtottunk,még rámenősebbek voltunk.Ezt a meccset is elvesztettük,de kissebb különbséggel.14-10,16-2,7-10 és10-5 lett a negyedek eredménye,így a büntetőkkel 51-31-re kaptunk ki.

Pontszerzőink:Nóri-10,Juli-5,Kicsi-4,Kira-4,Dorina-3,Zsófi-3,Jázmin-1,Adrienn-1

--------------------------------------------------------------------------------------------

A mai (2011.03.04.) meccs megnyerésével bent vagyunk a gyermek kupa "A"csoportjában! Az egri kék oroszlánok csapatát sikerült megvernünk.

Az első negyedben játszott a fiúknál Jakab zsolt,aki már kb.4 éve játszik különböző kosárbajnokságokon,így okkal tartottunk tőle,hiszen azt várták,hogy Ő nyeri meg a meccset az egri csapatnak és egy ÓRIÁS volt hozzánk képest.

Kati néni úgy döntött,hogy felcseréli a két negyed irányítóját,Engem és Újmári Zsófit.Ez jó döntésnek bizonyult,mert jól tudtam együtt dolgozni a negyed tagjaival,különösen Nórival,Rékával és Julival.Sikerült az első negyedben 11 pontot dobnunk,az egriek 12 pontjával szemben,amit mind J.Zsolt szerzett.

A második negyedben a hátrányunk 2 ponttal nőtt,pedig rengeteg helyzetük volt a lányoknak,de nem tudtak élni vele.Nem figyeltek egymásra,nem passzoltak,és kihagyták a kosarakat.

A harmadik negyedben 39-32-re fordítottuk az eredményt.Zsolt csak 1 kosarat tudott dobni és 2, kosárt eredményező passzt adni,míg mi 17 pontot szereztünk.Itt is 2 kosarat bobtam,mint azt első negyedben és sikerült 3, kosarat hozó passzt adnom Rékának.Ezt az előnyt még 2 ponttal növelte Jázmin és Adrienn a negyedik negyedben,így 44-35 lett a végeredmény.

Pontszerzőink:Réka-12,Kicsi-8,Jázmin-8,Nóri-4,Juli-3,Zsófi-3,Adrien-2,Laura-2,Léda-1,Boglár-1

Ha valaki látja,olvassa!(A pontjaimat elírták,de a végeredmény OK.)

Kemény meccset játszottunk 2011.03.02.-án a miskolci 1999-es fiúkkal.44-51-re sikerült nyernünk,de minden kosárért megharcoltunk.Jól kezdtünk,3 kosár gyorsan bement,de utána nem tudtunk mit kezdeni a fiúk agresszív,letámadó játékával.

Az első negyed lányai kapták a két legmagasabb fiút,akik minden palánk alatti kisérletet meghiúsítottak,sem Julika,sem Nóri,sem Réka nem tudtak a palánkhoz férni tőlük.A pályán pedig a 6-os fiú gyorsasága jelentett nagy kihívást,de a többi fiú is bezavart a passzokba és a labdavezetésbe a gyorsaságukkal és a "túlzott"rámenősségükkel.

A második és negyedik negyedben játszottam.Nállunk nem voltak olyan magas fiúk,így jobban ki tudtunk bontakozni.Különösen Jázmin és Kíra volt jó formában,de én is igyekeztem helyzetbe kerülni és helyzetbe hozni másokat.Gyorsak voltunk és a negyed végére kifárasztottuk őket,így sikerült nyerni 7 ponttal.

Pontszerzőink:Jázmin-16,Kíra-11,Nóri-7,Kicsi-6,Dorina-5,Adri-4,Juli-2

A Serdülő "B" csapattal 2011.02.27.-én játszottunk Nyíregyházán,a Mezőberény és a Nyíregyháza csapata ellen.Edzőmeccsek voltak,de így is mindent beleadtunk. Mezőberény ellen 48:57-re kikaptunk,de hajtós játék volt. A Nyíregyháza elleni meccset nem jegyzőkönyvezték,de elég kiegyensúlyozott volt.

A mezőberényi védő próbált rám ragadni.HIÁBA!

Nahát!! Van nállam is kisebb kosaras!Nyíregyházán.